Recipe Sistemi

Moderatör: Quaxis God

Kilitli
Kullanıcı avatarı
Roanoke
High Council
Mesajlar: 86
Kayıt: Pzt Ara 17, 2018 8:59 am

Recipe Sistemi

Mesaj gönderen Roanoke » Çrş Ara 19, 2018 7:18 am

Quaxis’te magical silahların temin edilmesi için ek bir sistem daha tasarlanmıştır. Magical silahlar yaratıklardan direk düşebilmekle beraber aşağıda detaylarını belirteceğimiz sistemle de elde edebilirsiniz.

Recipe Sistemi

Serverda kullanılan tüm silahlar (Swordsmanship, Fencing, Macefighting, Archery) bu sistem ile yapılabilmektedir.

Sosaria üzerinde bulunan bazı yaratıklardan “magical weapon deed” düşmektedir. Bu düşen dedi kullanabilmeniz için identify etmeniz gerekir. Identify edebilmeniz için Inscription yeteneği olanları yapacağı bir scroll’a ihtiyacınız var.

Identify Scroll

1-Scroll’u yapabilmeniz için 99.1 inscription ve magery yeteneğine ile 1 adet normal blank scroll, 1’er adet nighshade, garlic, ginseng, mandrake root ve spider silk reglerine ihtiyacınız vardır.
2- Bu scroll sadece magical weapon deed’ler üzerinde kullanılabilmektedir.
3- Scrollu kullanmak için hem scroll hem deed çantanızda olmalıdır.

Magical Weapon Deed

1-Deed identify ediliğinde hangi weapona ait olduğu görüntülenecektir.
2-Weaponun çeşidine göre Dwarven yada Elven diline ait tüm kitapların okunmuş olması gerekir.
3-Weaponun çeşidine göre stat, skill ve item değerleri değişmektedir. Örneğin; Kryss silahı için 1 adet normal kryss, 9 adet magical ingot, 1 adet magical weapon deed (Kryss), 90 str ve dex, 100.0 blacksmithing ve tinkering skilinle ihtiyacınız olacaktır. Bow silahı için 1 adet normal bow, 7 adet oak log, 1 string, magical weapon deed (Bow), 90 str ve dex, 100.0 bowcrafting ve carpentry skilline ihtiyacınız olacaktır.

Magical Ingot
1-Blacksmithing skilinle sahip kişiler bu ingotu yapabilmektedir.
2-Bu ingotu yapabilmek için 5’şer adet rusty, rose, copper, old copper, dull copper ile 100.0 blacksmithing, mining ve magery skillerine ihtiyacınız vardır.

Sistemin İşleyişi
Magical Weapon Deed yardımıyla gereken item ve skileri karşıladıktan sonra herhangi bir şekilde fail ihtimali olmadan masterwork creator itemi çantanıza düşecektir. Bu itemi kullanabilmek için;

1-İlgili itemın yapılması için istediği dile ait tüm kitapların okunmuş olması,
2-Gizlenmemiş olmanız,
3- İlgili itemın yapılması için istediği skilerle sahip olmanız,
4-İlgili itemin normal halinin çantanızda bulunması gerekmektedir.

Bu creatoru çantanızdaki normal halinin üzerine kullandığınızda her birinin ihtimali %20 olan ruin, might, force, power yada vanquishing silah çeşidinden birine sahip olacaksınız.
Roanoke
Quaxis Staff
Kilitli