Taming Sistemi

Moderatör: Quaxis God

Kilitli
Kullanıcı avatarı
Roanoke
High Council
Mesajlar: 86
Kayıt: Pzt Ara 17, 2018 8:59 am

Taming Sistemi

Mesaj gönderen Roanoke » Çrş Ara 19, 2018 7:28 am

Quaxis'te binek spawnları için iki farklı sistem kullanılmaktadır. Bunlardan biri bildiğiniz sabit spawn sistemi diğeri ise aşağıda detaylarıyla açıklanmış olan sistemdir.

World üzerinde herhangi bir noktada şampiyon sisteminde kullanılan bosslardan biri spawn olacaktır.

Bu boss özellik olarak şampiyon sisteminde bulunan Elemental Boss'un aynısıdır. Hydross herhangi bir field büyüsüne, paralayze etkisine, zehir etkisine karşı dirençlidir.

Boss öldürüldükten sonra boss'a en çok hasar veren kişinin çantasına bir rune marker düşecektir. Bu rune markerin kullanılma süresi 3 gündür. 3 gün içerisinde kullanılmayan rune marker otomatik olarak silinir.

Rune marker kullanmak için 100.0 animal taming, animal lore ve tracking skilline ihtiyacınız vardır. Bütün gereklilikleri sağladıktan sonra itema çift tıklayak bir animal trainer vendorunu seçtiğiniz taktirde bir adaya ışınlanacaksınız.

Adaya ışınlandıktan sonra orada bulunan Quest vendoruna çift tıklayarak bineği tamelemek için yapmanız gereken görevi alacaksınız. Bundan sonraki basamakları maddeler halinde devam edecek olursak;

1-Questte 430 saniyede 20 tane cow tamelemeniz istenecektir.
2-Cowlar adada rastgele bir yerde spawn olacaklardır ve quest süresi sonunda otomatik olarak silinecektir.
3-Questi almanızla beraber çantanızda bir deed olacaktır. Cow tameledikten sonra deed'e çift tıklayarak cowu seçmeniz gerekmektedir.
4-Görevi tamamladıktan sonra deed'e çift tıklayıp, Quest vendorunu seçtiğiniz taktirde questin başlamasıyla beraber bineğin spawn olacağı noktada bulunan duvarlar otomatik olarak silinecek ve bineği tameleme şansınız olacaktır.
5-Bineği tamelemek için 70 saniye süreniz bulunmaktadır. Aksi taktirde bineği tameleyemeden gate alanına geri gönderileceksiniz.
6-Sistemde Llama, Mustang, Shire, Orn, Oclock, Mid ve Zostrich kullanılmaktadır. O anki şansınıza göre bir binek çıkacaktır.

Notlar:
1-Quest bossları zaman zaman değiştirilecektir. Bunun sebebi "Şampiyon Sistemi" üzerinde kullanılan bossları tanımanız ve test etmeniz amaçlanmaktadır.
2-Sistemde uygulanan quest tipi gerekli görüldüğü taktirde sizleri bilgilendirmek suretiyle zaman zaman değiştirilecektir.
Roanoke
Quaxis Staff
Kilitli