Transmute Sistemi

Moderatör: Quaxis God

Kilitli
Kullanıcı avatarı
Roanoke
High Council
Mesajlar: 86
Kayıt: Pzt Ara 17, 2018 8:59 am

Transmute Sistemi

Mesaj gönderen Roanoke » Çrş Ara 19, 2018 7:49 am

Transmute Tool

Transmute sistemini kullanabilmeniz için bu toola ihtiyacınız vardır. Transmute tool'u tinkering ile craft edebilirsiniz. İtemı yapmak için 100.0 tinkering ve magery skilli ile 40 verite ve agapite ingota ihtiyacınız vardır.

İtema çift tkladığınızda bir menü açılacaktır;

Bu menüde bulunan tüm skilleri tek tek inceleyelim;

Blacksmithing

Blacksmithing skillini kullanarak transmute edilebilecek itemlar aşağıdaki gibidir.

Agapite ingot
Agapite ingot transmute edebilmeniz için; 1'er adet rose, bronze, rusty ingot, 90.0 blacksmithing skilli ile dwarven yazıt kitaplarının hepsini okumanız gerekmektedir.

Shadow ingot
Shadow ingot transmute edebilmeniz için; 1'er adet rose, gold, rusty ingot, 90.0 blacksmithing skilli ile dwarven yazıt kitaplarının hepsini okumanız gerekmektedir.

Verite ingot
Verite ingot transmute edebilmeniz için; 1'er adet rose, gold, shadow ingot, 90.0 blacksmithing skilli ile dwarven ve elven yazıt kitaplarının hepsini okumanız gerekmektedir.

Valorite ingot
Valorite ingot transmute edebilmeniz için; 1'er adet agapite, bronze, old copper ingot, 90.0 blacksmithing skilli ile dwarven ve elven yazıt kitaplarının hepsini okumanız gerekmektedir.

Mytheril ingot
Mytheril ingot transmute edebilmeniz için; 1'er adet verite, gold, copper ingot, 90.0 blacksmithing skilli ile dwarven ve elven yazıt kitaplarının hepsini okumanız gerekmektedir.

Bloodrock ingot
Bloodrock ingot transmute edebilmeniz için; 1'er adet mytheril, rusty, rose, dull copper ingot, 90.0 blacksmithing skilli ile dwarven ve ancient yazıt kitaplarının hepsini okumanız gerekmektedir.

Blackrock ingot
Blackrock ingot transmute edebilmeniz için; 1'er adet bloodrock, mytheril, shadow ingot, 90.0 blacksmithing skilli ile dwarven ve ancient yazıt kitaplarının hepsini okumanız gerekmektedir.

Pyrite ingot
Pyrite ingot sert bir kimyasal sahip olan bu ingot sayesinde warrior karakterlerin magic resistance skillinden daha çok yararlanmalarına olanak sağlayacaktır.. Bu ingotu transmute edebilmek için 1'er adet mytheril, blackrock, gold, rose ingot ve magic reflection scroll , 98.0 blacksmithing skilli ve sadece dwarven yazıt kitaplarının hepsini okumanız gerekmektedir. Transmute edeceğiniz bu ingotlar ile Pyrite seti craft edebileceksiniz;

Bu setin tüm itemları üzerinizde olduğu sürece (kalkan dahil) magic resistance skillinden daha çok yararlanacaksınız. Bu itemlardan herhangi biri üzerinizde olmadığı taktirde bonustan yararlanamayacaksınız.

Resim

Not:
İngotları arka arkaya transmute ederken Agapite, Shadow, Verite, Valorite ve Mytheril ingotlar için 8 dakika, Bloodrock, Blackrock ve Pyrite ingotlar için ise 15 dakika beklemeniz gerekmektedir.

Alchemy

Alchemy skillini kullanarak transmute edilebilecek itemlar aşağıdaki gibidir.

Rejuvenation Potion

Rejuvenation Potion hitpoint ile stamina değerini aynı anda vermektedir. Bu potionu transmute edebilmeniz için; 7'şer adet Hearthblossom, Sorrowmoss bitkisi, 90.0 alchemt skilli ile elven ve celestial yazıt kitaplarının hepsini okumanız gerekmektedir. Potion üzerinizde zehir ve kanama durumları bulunduğu zaman kullanılamaz.

Mana Potion

Mana Potion kullanıldığında mana değerinizi arttıracaktır. Bu potionu transmute edebilmeniz için; 7'şer adet Mountain Silversage, Goldthorn bitkisi, 90.0 alchemt skilli ile elven ve celestial yazıt kitaplarının hepsini okumanız gerekmektedir. Potion üzerinizde zehir ve kanama durumları bulunduğu zaman kullanılamaz.

Ironskin Potion

Ironskin Potion kullanıldığında 1 dakikalığına üzerinizdeki armor değerini 20 arttıracaktır. Bu potionu transmute edebilmeniz için; 7'şer adet Wild Steelbloom, Earthroot bitkisi, 90.0 alchemt skilli ile elven ve celestial yazıt kitaplarının hepsini okumanız gerekmektedir. Potion üzerinizde zehir ve kanama durumları bulunduğu zaman kullanılamaz.

Amethyst Oil

Amethyst Oil, galena ingot ile beraber setin yapımında kullanılır. Bu oil'i transmute edebilmeniz için; 3 adet sulfurous ash, 2 empty bottle, 3 adet amethyst gem, 80.0 alchemy ve magery ile elven yazıt kitaplarının hepsini okumanız gerekmektedir. Her bir set parçasının yapımı için 1 adet Amethyst Oil kullanılır.

Bowcrafting

Bowcrafting skillini kullanarak transmute edilebilecek item aşağıdaki gibidir.

Heartwood Yumi

Bu bow her damage verdiği kişiden/npcden belli bir miktar hitpoints eksilterek, eksilttiği hitpoints kadar kullanan kişinin hitpointsini arttıracaktır. Bowu yapabilmek için 90.0 bowcrafting skilli, 10 adet heartwood log'a ile elven ve celestial yazıt kitaplarının hepsini okumanız gerekmektedir. Heartwood loglar ağaçlardan çıkmaktadır. İtemi kullanabilmek için 100.0 tactics ve archer skilli ile 95 dex gerekmektedir.

Carpentry

Carpentry skillini kullanarak transmute edilebilecek item aşağıdaki gibidir.

Ancient Blank Scroll

Bu blank scroll sayesinde inscription menüsünde bulunan inspire scrollu yazabileceksiniz. Yazdığınız bu scrollu tüccar vendorlara 92 gold karşılığında satabilirsiniz. Bu blank scrollu transmute edebilmek için 4 adet heartwood log, 75.1 carpentry skilli ile ancient ile celestial yazıt kitaplarının hepsini okumanız gerekmektedir.

Tailoring

Tailoring skillini kullanarak transmute edilebilecek item aşağıdaki gibidir.

Celestial Robe

Bu item üzerinizde olduğu sürece puremage karakterlerin büyü damageleri PvM(E) yaparken daha güçlü olacaktır. Bu itemi transmute edebilmek için 50 adet cloth, 20 adet amethyst gem, 100.0 tailoring 98.0 magery skilli ile celestial yazıt kitaplarının hepsini okumanız gerekmektedir.
Roanoke
Quaxis Staff
Kilitli